archiwum kategorii: Klasa 6

Wychowawca: Beata Wiciak

Nazywam się Beata Wiciak. W życiu wyznaję zasadę, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, jednak lubię i potrafię czerpać doświadczeń. Mam 28- letni staż zawodowy i zawsze miałam szczęście na tej płaszczyźnie robić to, co lubię.
Od dziecka marzyłam o pracy w bibliotece. Kiedy więc nadszedł czas dojrzałych wyborów życiowych, postanowiłam po szkole średniej kontynuować naukę w 2-letnim Policealnym Studium Bibliotekarskim, równolegle podejmując pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach. W 2001 r uzyskałam tytuł licencjata na kierunku pedagogika w zakresie bibliotekarstwa i informacji zawodowej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a moje życie zostało podporządkowane szeroko rozumianej edukacji. Kiedy do biblioteki przyłączono Miejskie Centrum Kultury stałam się pracownikiem od animacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Przez te wszystkie lata przechodziłam szczeble awansu zawodowego od stanowiska młodszego bibliotekarza do kustosza, a w 2011r. podjęłam magisterskie studia na kierunku pedagogika o specjalności Edukacja Dorosłych.
Od tego czasu moim zadaniem specjalnym stało się utworzenie grupy Seniorów skupionych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach. Jako moderator Dyskusyjnego Klubu Książki organizowałam spotkania poświęcone literaturze, a także wyjazdy na spotkania autorskie czy prowadzenie spotkań ze znanymi pisarzami, artystami ludźmi filmu, teatru i sztuki. Równolegle pracowałam z dziećmi w szkole integracyjnej – gdzie oprócz dzieci wybitnie zdolnych do szkoły uczęszczały dzieci z rozmaitymi dysfunkcjami, tam zdobyłam specjalizację nauczycielską.
Od września 2017 r. zostałam nauczycielem w polskiej sobotniej szkole w Northampton. Z ciekawością patrzę w przyszłość, mając wiele nowych pomysłów dotyczących mojego życia zawodowego i wierzę, że uda mi się je zrealizować „bo, żeby cos się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć trzeba marzyć…”

Klasa 6


Bookcrossing

Wszystkie chętne osoby, które chcą przekazać książkę Polskiej Szkole Sobotniej zapraszamy już od najbliższej soboty 12.05.2018 do sekretariatu szkoły.

Bookcrossing odbędzie się 23 czerwca w czasie „Wesołego Dnia Szkoły”

Przyłączcie się do nas!

wsxz


ODWOŁANE ZAJĘCIA 03.03.2018

Drodzy rodzice,

Z uwagi na złe warunki pogodowe i niesprzyjające prognozy pogody na dzisiejszy wieczór i noc jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia 3go marca 2018 roku.

Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa rozumieniem, ponieważ zdrowie i życie naszych uczniów i nauczycieli jest dla nas Priorytetem.

Zarząd Szkoły

UWAGA_800x400