archiwum kategorii: Klasa 2a

Wychowawca: Sylwia Rogozińska

Nazywam się Sylwia Rogozińska i jestem nauczycielem wychowawcą w klasie drugiej. W szkole pracuję od 2015 roku. Jestem absolwentką studiów I stopnia o kierunku profilaktyka społeczna i resocjalizacja, oraz studiów II stopnia o specjalności pedagogika szkolna i opiekuńcza. Dodatkowo ukończyłam dwa kursy: „Effective Teaching Skills In Supplementary Schools” i „Special Educational Needs and Disabilities in Suplementary Schools” (SEND). Uczestniczyłam także w warsztatach metodycznych – Psychologiczne podejście w nauce czytania po polsku.
Praca nauczyciela w Polskiej Szkole w Northampton daje wiele satysfakcji. Robię to co kocham i to o czym marzyłam od dziecka. Przynosi mi to wiele radości i inspiracji do dalszego działania. W pracy kieruję się przede wszystkim tym, że każde z dzieci jest inne, wyjątkowe i zdolne, a moim celem jest odkrycie w nich tego co najlepsze i to co je wyróżnia. Staram się zapewnić swoim podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, szacunku, oraz akceptacji. Dla mnie praca z dziećmi to coś niezwykłego, innego i nieprzewidywalnego. Zawsze staram się dokładać wszelkich starań, aby dzieci spędzały czas w szkole w radosnej i serdecznej atmosferze, oraz żeby wychodziły ze szkoły bogatsze o wiedzę i umiejętności potrzebne im na co dzień.
Jestem osobą wesołą i pozytywnie nastawioną do życia. Każdy krok do przodu moich uczniów daję mi powód do dumy i uśmiechu. Wiem, że robię to co powinnam robić bo dla mnie nie ma bardziej szczerych i wrażliwszych istot na świecie jak dzieci.
„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie– wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.„ J. Korczak

Nauczyciel asystent: Monika Rombel

Nazywam się Monika Rombel i jestem nauczycielem-asystentem w klasie II. Pracuję w Polskiej Szkole Sobotniej im.Bł.Franciszki Siedliskiej w Northampton od 2015. W życiu prywatnym jestem mamą dwójki dzieci. To moje skarby każdego dnia uczą mnie patrzeć na świat oczami dziecka. Kocham pracę z dziećmi, czuję że zawód który wybrałam pomaga mi się spełniać. Myślę, że to iż jestem optymistką pomaga mi pozytywnie patrzeć w przyszłość i zdobywać nowe doświadczenia. Ukończyłam Special Education Needs in Supplementary School. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę zawodową kształcąc się w kierunku Effective Teaching Skills in Supplementary School. Uczestniczyłam w warsztatach w Londynie „Wspieranie rozwoju tożsamości dzieci”
Praca z dziećmi jest dla mnie zarazem ogromnym wyzwaniem jak i przyjemnością,ponieważ każde dziecko jest indywidualnością i każde jest wyjątkowe.Podziwiam dzieci za ich spontaniczność i entuzjazm oraz ciekawość świata.Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach,kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności ,a także kiedy odkrywamy razem tajniki otaczającego świata.Z wielką satysfakcją i dumą obserwuje postępy naszych podopiecznych w różnych obszarach,są to niezapomniane chwile ,które wynagradzają trud tej pracy oraz na długo zostają w pamięci.
Pamiętajmy,że nasze pociechy należy cenić szczególnie za to,że mimo niewielu lat widzą znacznie więcej niż my -dorośli

Klasa 2a


Dzień Mamy i Taty w klasie 2A


Piknik w klasie 2A


Zielnik cz.3


Bookcrossing

Wszystkie chętne osoby, które chcą przekazać książkę Polskiej Szkole Sobotniej zapraszamy już od najbliższej soboty 12.05.2018 do sekretariatu szkoły.

Bookcrossing odbędzie się 23 czerwca w czasie „Wesołego Dnia Szkoły”

Przyłączcie się do nas!

wsxz


Sprzątanie świata w klasie 2A


Zielnik klasa 2A cz.2


Zielniki w klasie 2A